icon clock24.06.2026
icon eye246
Новини

Понад 30 тисяч набоїв, гранати і міна. На Охтирщині викрили незаконний арсенал

На Охтирщині поліція та СБУ вилучили з незаконного обігу значний арсенал зброї та боєприпасів. За інформацією правоохоронців, 41-річний мешканець Охтирського району облаштував схованку з озброєнням у нежитловому приміщенні, яке використовував як гараж.

Під час санкціонованого обшуку працівники відділення поліції №1 міста Тростянець Охтирського районного відділу поліції спільно зі співробітниками Управління СБУ в Сумській області виявили та вилучили автоматичну зброю, споряджені магазини, кулеметні стрічки, понад два десятки гранат, протипіхотну міну, штик-ніж та понад 30 тисяч набоїв різного калібру.

Усе вилучене направили на проведення необхідних експертних досліджень. Чоловіка затримано в процесуальному порядку.

За процесуального керівництва прокуратури слідчі повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України — незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

Досудове розслідування триває.

На Охтирщині поліція та СБУ вилучили з незаконного обігу автоматичну зброю, гранати, протипіхотну міну та понад 30 тисяч набоїв.

Незаконна зброя — проблема, яка не зникає

Це вже не перший випадок незаконного зберігання зброї та боєприпасів на Охтирщині, про який повідомляють правоохоронці.

Раніше «Ворскла» писала про 63-річного жителя Охтирського району, якому повідомили про підозру за незаконне зберігання предмета, схожого на автомат АК-74, та понад пів тисячі набоїв. Тоді зброю й боєприпаси також вилучили та направили на експертне дослідження.

На перший погляд комусь може здаватися, що «хай лежить, час такий». Але зброя, гранати, міни та набої в сараях, гаражах чи господарських приміщеннях — це не запас «на всяк випадок», а пряма небезпека для людей. Особливо коли йдеться про вибухові пристрої та десятки тисяч боєприпасів.

У прифронтових громадах тема зброї стала особливо чутливою. Після обстрілів, переміщення військових, евакуацій і хаосу війни небезпечні предмети можуть опинятися там, де їх не має бути. Але зберігати їх незаконно — це ризик не лише для власника, а й для сусідів, родини та всієї громади.

Що каже поліція

Поліція нагадує: незаконне зберігання зброї, боєприпасів та вибухових пристроїв тягне за собою кримінальну відповідальність.

Водночас громадяни, які знайшли або отримали вогнепальну зброю, можуть звернутися до підрозділів поліції для її декларування. Це дозволяє законно володіти такою зброєю на період дії воєнного стану та уникнути відповідальності за її незаконне зберігання.

Відповідно до Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело інформації: поліція Сумської області.

Читайте далі

На Охтирщині чоловіку повідомили про підозру за незаконне зберігання автомата та набоїв

На Охтирщині у ДТП травмувалися дві жінки: поліція з’ясовує обставини

Відео удару дрона по авто на трасі Охтирка — Богодухів передали «Ворсклі» земляки

Дорога Богодухів — Охтирка практично без АЗС. Ворог добив навіть ті заправки, які давно не працювали

Читайте також

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *