У Великописарівській громаді активно відновлюють бомбосховища

Голова селищної ради Людмила Бірюкова розповіла про стан укриттів на території громади

Загалом, по обліку в громаді є 14 протирадіаційних укриттів (ПРУ), приміщення яких успадкували ще з радянських часів. З цієї кількості 13, тобто – майже всі, фактично функціонують. Одне – в зруйнованому стані.
— Ніхто не готувався до повномасштабного вторгнення, тому ще з минулих часів ці укриття були в захаращеному стані, — каже Людмила Олександрівна. — Ми їх розчистили, провели освітлення та електрику, оснастили необхідними речами.
Взагалі, зі слів очільниці громади, за укриття несе відповідальність його власник. Через це і виникали деякі непорозуміння з господарями приміщень. Але сторони дійшли консенсусу і протирадіаційні укриття відчинені та функціонують.
— Будемо перевіряти кожне місце схову на наявність можливості перебування людей, — коментує голова громади. — На апаратній нараді керівнику відділу цивільного захисту населення дано доручення, що стосувалося розширення фонду захисних споруд. Для цього ми доводимо ці 13 ПРУ до належного стану (за мінусом вентиляції). Також інвентаризуємо будівлі на предмет наявності підвального приміщення, яке можемо визнати найпростішим укриттям. Потім облаштуємо його водою, туалетом, сидячими та лежачими місцями.
Від прямого влучання найпростіші укриття не врятують, але дають захист від осколкових поранень та впливу ядерної зброї.
У найпростішому укритті немає вимог до вентиляції, а от щодо оснащенню — так. На три ПРУ, що входять до загального складу захисних споруд, готується проектно-кошторисна документація для включення її до Програми побудови укриттів по лінії Департаменту освіти Сумської ОВА.
На момент підготовки матеріалу рейдова бригада на чолі з Людмилою Бірюковою вчергове перевірила укриття. Подробиці – в наступному номері.
Оксана Ковальова

Очільниця Великописарівської громади Людмила Бірюкова звернулася із звернення до земляків

ШАНОВНА ГРОМАДО

Ніхто з нас не чекав війни і не готувався до неї . Уже півтора року ЗСУ захищають наші життя ціною власних. Ми маємо допомогти їм і самі собі, максимально скоротивши ризики від обстрілів. Десятиліттями укриття, що є у громаді, захаращувалися і використовувалися, як кому заманеться.

Сьогодні ми маємо розширити фонд захисних споруд, щоб наші дітки і ми з вами мали можливість комфортно перечекати чергові обстріли.

Закликаю долучитися до прибирання підвальних приміщень багатоквартирних будинків по вулицях Центральній (8, 17, 19) і Охтирській(2а, 4а), де на вихідні дні (починаючи з 19:00 п’ятниці 30.06.2023 року) будуть встановлені причепи для вивозу сміття.

Прошу жителів цих будинків прибрати з місць загального користування особисті речі у приватні приміщення . Якщо ви не є мешканцями цих будинків, також долучайтеся до прибирання: витрачені 2-3 години вашого часу для наведення ладу в підвалах врятують життя комусь із ваших рідних, близьких, знайомих чи незнайомих.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *