Чи “світить” нам своя лікарня?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

МОЗ запустило процес формування спроможної мережі медзакладів. Саме з цього приводу 24.03.23 року відбулася нарада в Управлінні охорони здоров’я Сумської ОДА із керівниками закладів охорони здоров’я Охтирського району, де були присутні голови Великописарівської та Тростянецької громад.

Саме до спроможної мережі лікарень першочергово будуть спрямовані ресурси, які дозволять відновити систему та забезпечити її розвиток.

❝ Спроможна мережа потрібна для того, щоб якомога раціональніше використати обмежені ресурси, які є сьогодні в Україні. Завдяки спроможній мережі ми забезпечуємо три ключові речі: доступність до медичної допомоги, після цього забезпечимо її якість, і в рамках цього всього вона повинна бути безоплатною для пацієнта, тому що ця послуга покривається Програмою медичних гарантій ❞, – зазначає міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко .

Інфраструктурний, етап медичної реформи передбачає, що лікування більш простих випадків здійснюватиметься на місцях, а надання спеціалізованої медичної допомоги концентруватиметься на вищому рівні. В залежності від складності випадку та захворювання, пацієнт буде доставлений саме в той медичний заклад, який має всі необхідні ресурси: фахівців, обладнання та ліки, аби надати якісну медичну допомогу.

☝️ Обласні військові адміністрації мають визначити перелік медичних закладів, які увійдуть до спроможної мережі, враховуючи численні регіональні особливості, та подати його на затвердження МОЗ до 1 травня.

Окрім того, для кожного госпітального округу має бути сформовано трирічний план розвитку спроможної мережі та окремі плани розвитку медзакладів. Відтак на рівні обласних адміністрацій та громад буде чітке розуміння, де і які медичні послуги отримуватимуть пацієнти, де необхідно посилити матеріально-технічну базу тощо. Кожен медзаклад, своєю чергою, отримає чітке розуміння, які послуги необхідно розвивати відповідно до своєї ролі в мережі, як планувати кадрові та фінансові ресурси тощо.

Докладніше про це та перспективи збереження Великописарівської лікарні читайте в газеті “Ворскла”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *