Уламок снаряду прилетів на робочий стіл у відділ освіти

Працівникам централізованої бухгалтерії відділу освіти Великописарівської селищної ради, що знаходиться в чотириповерховому адміністративному приміщенні, дивом пощастило: влучання уламку снаряди в кабінет через вікно було якраз в обідню перерву, о 12.40, коли там нікого не було.

Страшно навіть собі уявити наслідки ворожого обстрілу, якби хтось з колективу залишився обідати на робочому місці! Адже російський снаряд перетворив стіл та все що на ньому було, на купу сміття та бруду. Монітор до роботи вже не придатний — він наскрізь прошитий вибухом.

У цій будівлі розташовується і відділ освіти Великописарівської селищної ради. Його керівниця Зоя Драгун розповіла нам, що на момент, коли все сталося, вона разом з іншими працівниками була на роботі. Це вже третій “прильот” “в освіту”після повномасштабного вторгнення в відділ освіти: 14 березня 2022 року, 9 грудня 2022 року і от тепер — 2 червня 2023 року.

Зі слів Зої Петрівни, вже другу п’ятницю поспіль перепадає картинній галереї видатного художника Миколи Нечвоглода. Спочатку уламки втрапили в галерею його картин, а от тепер у запасники галереї, де зберігаються роботи художника, які поки що не еспонуються.Саме туди тепер влучив снаряд.

На одному з поверхів знаходиться й архів. Цінні папери під загрозою знищення ворогом, тому за них теж дуже переживає Зоя Петрівна.

Вибухова хвиля була такою потужною, що всі, хто був у чотириповерхівці, без всяких розмов миттєво побігли до підвалу.

— А мене аж підкинуло над поверхнею землі!, — ділиться враженнями тієї страшної п’ятничної миті співрозмовниця.

І додає, що від російських обстрілів страждають не лише люди, а й тварини. Наприклад, її домашня вівчарка так була налякана раніше обстрілами, що як тільки пролунає вибух, вона  відгинає пруття в вольєрі ітікає —  ховається де тільки може.

Ми нічого не можемо з цим зробити, — каже очільниця відділу освіти. – Тварину не втримати.

Як з’ясувалося під час бесіди з Зоєю Драгун, через постійні обстріли з території громади виїхало  багато дітей. Особливо два тижні тому, коли був організований масовий виїзд мешканців у більш безпечні місця.

До речі, навчальний рік в школах Великописарівської громади закінчився 31 травня.

Оксана Ковальова

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *