Поки Росія вкотре заявляє про так зване «перемир’я», у прикордонних селах і селищах Сумщини продовжують літати дрони та горіти будинки. Один із жителів Великої Писарівки, який наважився ненадовго повернутися додому, поділився з медіа «Ворскла» своїми враженнями від поїздки у майже безлюдне селище.
Чоловік розповідає, що вирішив їхати до Великої Писарівки рано-вранці, поки стояв густий туман. Сподівався, що в цей час буде хоча б трохи безпечніше.
Та вже на під’їзді до селища стало зрозуміло: ситуація в прикордонні Сумщини не змінилася навіть попри заяви про «перемир’я».
Обабіч дороги він побачив кілька свіжоспалених автівок. Одна з них — стара «Нива», яку російський дрон знищив ще раніше. Але, за словами чоловіка, по ній прилетіло знову.

— Незрозуміло навіщо. Складається враження, що вони просто тренуються на таких мішенях, — каже земляк.
Вже на в’їзді до Великої Писарівки він почув характерний гул дрона. Безпілотник пролетів над дорогою і вибухнув десь у районі вулиці Вишневої.
Попри небезпеку, чоловік вирішив не повертатися назад. Каже: якщо вже доїхав — треба хоча б побачити дім.
Було близько сьомої ранку. Але за весь час перебування у Великій Писарівці він майже не зустрів людей.
— Не було чути навіть голосів. Лише собаки вискакували на дорогу й кидалися на колеса велосипеда, — згадує він.
За словами чоловіка, він не був удома майже місяць. І за цей час у селищі з’явилися нові руйнування.

Знову постраждала будівля поліції. А будівлю СПТУ, каже земляк, схоже, обстрілюють уже постійно.
Біля зруйнованого колишнього дитсадочка колгоспу «Україна» тепер ще одна моторошна картина — просто поруч із будівлею лежать залишки кількох великих дронів. Їх добре видно на відео. Частини корпусів, уламки крил і проводів розкидані неподалік руїн.
Раніше «Ворскла» вже писала про те, як російські дрони масово атакують прикордоння Сумщини та залишають після себе згорілі будинки й понівечені вулиці. Детальніше читайте у матеріалах: https://vorskla1930.com.ua/category/zhyttya-prykordonnya/
Спочатку чоловік планував навіть заночувати вдома. Каже: хотілося хоч трохи побути у рідному місці.
Але постійний гул дронів змусив змінити рішення.
— Якщо навіть під час оголошеного “перемир’я” вони масово літають над прикордонням, то що буде далі? — говорить він.
Із собою чоловік забрав лише кілька дорогих серцю речей.
— Більше велосипедом не вивезеш.
На зворотному шляху почався дощ. З’явилася надія, що через негоду дронів стане менше.
І справді — їх поменшало. Але вони все одно продовжували літати як над Великою Писарівкою, так і в напрямку Ямного та Вільного.
Про ситуацію в інших прикордонних селах Охтирщини та Сумщини читайте також у рубриці «Життя прикордоння»:
https://vorskla1930.com.ua/category/zhyttya-prykordonnya/

На зворотному шляху чоловік знову майже нікого не побачив. Лише десь здалеку почув людські голоси.
Каже: найважче — це відчуття повної порожнечі.
— Сумно й страшно дивитися на це все. Колись живе прикордонне селище зараз нагадує примару: згорілі будинки, остови спалених автівок, голодні зграї собак і порожні вулиці.
У «Ворсклі» вкотре закликають жителів прикордоння Сумщини не нехтувати безпекою і пам’ятати: навіть оголошене Росією «перемир’я» не означає припинення атак на мирні населені пункти.

Наталія ПАСЮГА
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Читайте також про обстріли тут