icon clock01.04.2023
icon eye617
Новини

Віднайшлися нащадки бобрів, які витягували німецький танк

Земляки, мабуть, пам’ятають історію про розумних бобрів, надруковану кілька років тому в районній #газеті“Ворскла” . Нагадаємо, що там розповідалося про цих незвичайних звірів, які створили загату на одній з притоків Ворскли біля Лугівки за рахунок німецького танка, що затонув тут у болоті з часів Великої Вітчизняної війни (фото з архіва газети внизу матеріала).
Подивитися тоді на той танк поїхало чимало жителів та гостей Великої Писарівки. Дехто навіть застряг у багнюці на шляху до цікавої знахідки і дуже після цього дякував редакторові газети за можливість потрапити в справжню пригоду, побути довго наодинці з природою, згадати молодість в очікуванні трактора, який би витягнув автівку з болота.
І от нещодавно ця колонія бобрів, що вважалася втраченою, бо мігрувала із Лугівки через те, що туристи постійно турбували їхній спокій, повернулася в рідні місця. І знову вони здивували своєю кмітливістю.
Ці звірятка почали використовувати для будівлі загати міни та інші різні боєзапаси, якими, на жаль, щедро нашпигована наша прикордонна громада.
Щоб врятувати колонію від ймовірної загибелі через детонацію боєприпасів, наші сапери вирішили розрядити вибухонебезпечні предмети. Яким же було їхнє здивування, коли побачили, що всі ці металеві болванки абсолютно безпечні. Виявляється, бобри використовували для своїх цілей лише залишки боєзапасів, що не могли вибухнути ні за яких умов.
Зараз сапери, до яких підключилися й вчені, намагаються з’ясувати чи звірі використовували боєзапаси, що були безпечні з самого початку, чи може бобри ще й самі розряджали їх.

Якщо з’ясується, що наші менші брати-бобри еволюціонували до того рівня, щоб проводити ще й розмінувальні роботи, сапери спробують їх приручити й використовувати для знешкодження боєзапасів у важкодоступних місцях.
Погодьтеся — міцному, невеликому за розміром звірятку простіше проникати у важкодоступні місця, легка вага тваринки не дасть здетонувати міні, а в умінні пірнати людині просто неможливо змагатися з бобрами. А немало ж боєзапасів знаходяться саме на дні водойм.

Так що побажаємо успіхів бобрам у знешкодженні боєприпасів, і подякувати словами: “Дуже добре, брате бобре” .

При цьому слід пам’ятати, що перш за все, наша безпека знаходиться в руках наших воїнів. А місцевим жителям варто звертати увагу на попереджувальні знаки та не намагатися самим знешкоджувати боєприпаси.


Олексій ПАСЮГА

#ГазетаВорскла

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *