Велике переселення народів

(приміщення колишньої Великописарівської районної
ради (райдержадміністрації) покинули працівники)

Із питанням про це ми звернулися до голови Великописарівської селищної ради Людмили Бірюкової та почули вичерпну відповідь, чому це сталося та що робить керівництво громади, щоб повернути своє майно у користування місцевих установ та організацій.
— Як відомо, свого часу, під час децентралізації району, Великописарівська районна рада передала все наявне майно, що знаходилося на момент реформування району на території селищної ради, у власність громади. Все було зроблено вчасно й із дотриманням законодавства. Але, через деякий час, керівництво Кириківської територіальної громади зауважило, що при розподілі майна колишнього Великописарівського району не було враховано інтереси Кириківської селищної ради й подало на суд на перерозподіл майна.
Суд першої інстанції прийняв рішення на користь кириківців.
На жаль, наші аргументи і в апеляційному, й касаційному судах щодо того, що Кириківська громада була створена за кілька років перед децентралізацією району й отримала свою частку майна, не вплинули на рішення. Майно було передане правонаступнику Великописарівської районної ради — Охтирській районній раді. Це, зокрема, — кілька десятків будівль, серед яких і колишнє головне приміщення Великописарівського району — 4-поверхова адміністративна будівля. На момент передачі там були розташовані низка установ — управління освіти громади, централізована бухгалтерія, управління соціального захисту райдержадміністрації і навіть відділення пошти.
Певний час установи та організації залишалися працювати тут, але коли у право власності вступила Охтирська районна рада, тобто, оформила всі належні майнові права, ми втратили право утримувати цю будівлю, тобто, опалювати її, оплачувати рахунки за електроенергію тощо.
Поки що це єдиний об’єкт із усіх, який райрада переоформила на себе. Тому всі інші ми продовжуємо утримувати, щоб вони функціонували й забезпечували громадян належними послугами. Наприклад, це медичні заклади, заклади освіти, соціального захисту.
На жаль, ми змушені увесь час моніторити ситуацію на випадок, якщо районна рада оформить належним чином право власності на ще якусь будівлю, тому що, відповідно, ми відразу втрачаємо можливість і там оплачувати рахунки за електроенергію та утримувати її.
Згідно з законодавством, правонаступник райради району, ліквідованого парламентом, після припинення відповідних райрад як юридичних осіб, зобов’язаний передати у комунальну власність територіальних громад усі об’єкти спільної власності територіальних громад району, що знаходяться на території цих територіальних громад, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України.
В Охтирській районній раді не заперечують це й виявляють готовність перерозподілити майно на користь Великописарівської та Кириківської громад, але з часу повномасштабної російської агресії районна рада не зібрала жодної сесії.
Тому ми не очікуємо, коли це станеться, бо залишати надовго приміщення без опалення та електрики не можна, вони просто зруйнуються. Тому з приводу передачі майна ми зверталися до Президента України, до Асоціації міст і сіл України, мали розмову з очільником області Володимиром Артюхом. На всіх рівнях знайшли розуміння, але поки що, згідно з законодавством, певні дії щодо передачі майна має здійснити саме Охтирська районна рада. На скільки мені відомо, наразі керівництво Кириківської селищної ради відмовляється від майнових претензій.
Зволікання з передачею майна не йде на користь прикордонній громаді. Вже маємо домовленість із головою Сумської обласної військової адміністрації Володимиром Артюхом про нову зустріч щодо цього питання.
Зараз установам нашої ради надано інше приміщення, пошті ми готові надати скло для ремонту свого приміщення, для архіву підшуковуємо кабінети.
Записав Олексій ПАСЮГА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *