Як розповів «Ворсклі» директор медзакладу Сергій Драгун, терапевтичне відділення КНП «Великописарівська лікарня» майже не зазнало пошкоджень, тому медичну допомогу готові надавати й там. Наразі населення обслуговують 29 медпрацівників. За так званий евакуаційний період з 12 березня до них звернулося 17 місцевих мешканців. Люди скаржаться на нервові розлади та тиск. Ці захворювання спричинені війною та викликані життям у постійному стресі. Бували й випадки побутових травм. Наприклад, один чоловік порізався, наводячи лад у своєму господарстві після ворожих авіаційних атак.
Нам стало відомо, що Сергій Миколайович брав безпосередню участь у евакуації населення. А саме – супроводжував колону автобусів автівкою. Разом з директором рейси здійснювала і старша медична сестра Любов Чуприна.
— Поки водій лікарні взяв відпустку і займався евакуацією власної родити та влаштуванням її на новому місці, тому я тимчасово виконував водійські функції, — каже Сергій Драгун. — А вже з 20 березня до евакуації підключилися волонтери та благодійники, тож потреба в моїй допомозі відпала. А незабаром до роботи повернувся і наш штатний водій.
Отже, життя в Великописарівську громаду повертається, і це чудово! Як квітка проростає крізь асфальт, так і наші українці пробиваються, долаючи всі складнощі воєнного часу. Потихеньку люди приїздять додому – до рідної землі, яка вже чекає на турботливі руки: пора садити городи!
— А ви сійте квіти, — йдеться в відомій пісні. От вони й сіють. І викладають фотографії перших весняних квіточок на свої сторінки в ФБ! Квіти рясніють, трава зеленіє, сади біліють та рожевіють: життя триває навіть під обстрілами! Все буде добре!
А щоб не поповнювати статистику Великописарівської лікарні нервовими розладами, напувайте себе енергією землі та напувайте себе естетичною насолодою від роботи з живими рослинами! Ще на початку війни мер Охтирки Павло Кузьменко, лікар за фахом, давав таку пораду: засівайте кожен шматочок землі квітами і тримайте свою нервову систему в порядку!
Оксана Ковальова
Підготовано у рамках проєкту “Релокована газета “Ворскла” про ВПО і для ВПО” реалізується за підтримки Освітнього Дому прав людини — Чернігів, Human Rights House Foundation та проєкту ESU.Проект ESU / Програма «Стійкість» реалізується Фондом домів прав людини у консорціумі громадських організацій на чолі з ERIM International, у партнерстві з Фонд Східна Європа, Human Rights House Tbilisi, Беларускі дом правоў чалавека імя Барыса Звозскава та Black Sea Trust for Regional Cooperation за фінансової підтримки European Union in Ukraine.