Цього разу – як мінімум до суботи 20 квітня, коли відбудуться матчі 13-го туру і де на наших земляків чекає гра з надскладним і незручним для нього суперником – «Олімпією» з с. Савинці Потавської області, й, до того ж, у гостях. Утім, про все по черзі.
13 квітня охтирський «Нафтовик» провів чергову гру Аматорського чемпіонату України з футболу. В матчі 12-го туру його суперником був аутсайдер змагань – команда «Пенуел» з Кривого Рогу, яка до цього спромоглася усього на одну перемогу, натомість у десяти матчах вона зазнала поразок. Й хоча наші земляки приймали суперника в Охтирці, й пам’ятали про розгромну перемогу над криворізцями на їхньому полі у серпні 2023-го з рахунком 4:0, на легку прогулянку в цій грі вони навряд чи сподівались. Це й підтвердила гра, що видалась доволі непростою.
Розпочався матч на 15 хвилин пізніше через повітряну тривогу (у цьому плані суперникам на відміну від багатьох інших команд більш-менш пощастило), а ось фінальний свисток пролунав майже через 4 години, оскільки усього за 10 хвилин до закінчення гри команди відправилися на вимушену двогодинну перерву. Утім, гра в Охтирці була не найтривалішою у цьому турі. Приміром, гру в селищі Юр’ївка, що на Дніпропетровщині, де проводить свої домашні матчі «Авангард» з Лозової, довелося догравати вже наступного дня…
З перших хвилин матчу в Охтирці на полі точилася гостра боротьба. Перший удар по воротах було завдано уже на 3-й хвилині, коли м’яч після удару головою у виконанні Романа Якименка став здобиччю воротаря гостей. Натомість криворіжці упродовж кількох наступних хвилин створили два гострі моменти біля воріт Олега Шварца, на які «Нафтовик» миттєво відповів швидкою контратакою на 8-й хвилині гри. Утім, до взяття воріт справа не дійшла. А вже на 11-й хвилині чергова атака нафтовиків завершилася збиттям одного з її гравців у воротарському майданчику, на що миттєво відреагував суддя. Пенальті взявся виконувати капітан «Нафтовика» Олександр Лапін, який не схибив, відправивши м’яча у лівий від воротаря кут воріт.
Після забитого голу господарі дещо розслабилися, почавши дещо зодовго розігрувати м’яча на своїй половині поля. Гості ж, у свою чергу, почали пресингувати, й інколи їм вдавалося відбирати м’яча у суперників. У такому руслі гра проходила до середини І тайму, аж поки біля воріт гостей під час чергового виконання кутового не трапився неприємний інцидент. Точніше, до його виконання, коли гравці обох команд обирали вигідні позиції у карному майданчику «Пенуела». У цей момент охтирець Роман Якименко «посунув» гравця суперника, внаслідок чого побачив перед собою червону картку. Залишившись у меншості, «Нафтовик», тим не менш, продовжував контролювати гру. Так на 30-й хвилині господарі втратили нагоду подвоїти рахунок після виконання кутового, коли м’яч, влучивши у поперечину, опустився поряд з лінією воріт. Мали нагоду відзначитися й гості, періодично створюючи сприятливі моменти біля воріт «Нафтовика». Однак, як правило, до небезпечних ударів по воротах справа не доходила: у вирішальний момент їм не вдавалося правильно розпорядитися м’ячем, до того ж, відчувалася вища індивідуальна майстерність більшості гравців «Нафтовика», які раз по разу вигравали одноборства у суперника. Тим не менш, Олегу Шварцу доводилось весь час бути напоготові, оскільки не тільки гості, а й партнери по команді тримали його в напрузі, нерідко відкидаючи йому м’яча головою. Й, на сторонній погляд, інколи це виглядало доволі несподіваним для нього. Тож Олег знову довів, що його недаремно було визнано кращим воротарем Аматорської ліги України у першій половині сезону.
У додані арбітром декілька хвилин І тайму господарі втратили ще дві нагоди збільшити рахунок: спершу після удару Валерія Гайвана гостей врятував воротар, відбивши м’яча ногою, в іншому випадку небезпечний удар одного з гравців «Нафтовика» головою був неточним.
Чимало небезпечних моментів біля воріт суперника створили гравці обох команд й у другому таймі, значно більше з яких – гравці «Нафтовика». Запам’яталися, зокрема, удари по воротах від Артема Шаповаленка і Микити Фоменка. Микита, який дебютував у «Нафтовику» тижнем раніше у грі з «Штурмом», нерідко брав гру на себе, і був одним із найпомітніших на полі. Серед епізодів за його участю, про які не можна не згадати, доволі спірним є той, що трапився на 18-й хвилині ІІ тайму, коли Микита у боротьбі за м’яч впав у карному майданчику гостей. Арбітр розцінив це як симуляцію і показав йому жовту картку. Проте, гадається, його вердикт міг би бути іншим, якби не призначене раніше пенальті у ворота «Пенуела». Мабуть, два 11-метрові в одні ворота забагато, – вирішив він, оскільки інцидент з Фоменком був більше схожий саме на порушення правил проти нього.
Проте, новачок господарів таки досяг свого: на 70-й хвилині гри він відкрив лік забитим голам у складі «Нафтовика». Й допоміг йому у цьому інший дебютант нафтовиків – 31-річний Станіслав Кузнецов, який вирізнявся на полі не тільки креативною зачіскою «ірокез» та бородою, а й своєю наполегливістю та жагою до боротьби за кожному клаптику поля.
Що ж до гостей, високий темп вони намагалися підтримувати за рахунок численних замін, господарі ж вдалися до них переважно в останні хвилини матчу. Утім, ритм гри нерідко збивався не з вини гравців, яким самим доводилося бігати за межі поля за м’ячем, що до періоду воєнного стану робили юні футболісти місцевої ДЮСШ.
У заключні хвилини гри, які футболісти провели після двогодинної паузи, запам’ятався ще один небезпечний момент біля воріт гостей, який самотужки створив Микита Фоменко: футболіст тричі обіграв одного й того ж захисника «Пенуела» і урешті пробив поряд зі стійкою. Тож рахунок у грі не змінився: 2:0 на користь господарів.
На гру «Нафтовик» вийшов у такому складі: Шварц, Масло, Лапін, Кісіль, Фоменко, Якименко, Сосєдко, Мигаль, Кузнецов, Гайван, Шаповаленко. На заміну виходили Бабинін, Биченко, Черепанський і Мартиненко.
Що ж до інших матчів у групі 2, обійшлося без особливих несподіванок. Хоча, усе ж таки, домашня перемога «Агротеху» з с. Тишківки над іванківським «Штурмом» (2:1), якому «Нафтовик» поступився у минулому турі з рахунком 0:3, навіть й зважаючи на однакову кількість набраних очок у цих команд, є дещо несподіваною. Бо команда з Київщини довела свою майстерність й у Кубку Аматорської ліги, де у півфіналі вибила за сумою двох матчів (1:1, 2:0) потужну «Олімпію» й вийшла до фіналу (як відомо, «Нафтовик» у Кубку участі не брав). Менш несподіваною виглядає домашня перемога київського «Атлета» над «Зіркою» з Кропивницького (3:1), і зовсім закономірною є упевнена звитяга «Олімпії» з рахунком 4:2 у гостях над «Авангардом» з Лозової.
Таким чином, перемога «Нафтовику» над «Пенуелом» дозволила йому удруге за останні 10 днів очолити турнірну таблицю у групі 2, щоправда й зіграли нафтовики на одні гру більше за двох своїх основних переслідувачів. У нього наразі 22 очки, в одеського «Титана», який 12-й тур пропускав, та в «Олімпії» – по 21 очку. «Дихає в спину» нашим землякам і «Агротех», в якого 20 очок. Наступні місця посідають «Штурм» (17 очок), «Зірка» (13), «Атлет» (11), «Авангард» (9) та «Пенуел» (3).
Борис ЧИКАЛО