Два дні в Конгрес-центрі Сумського державного університету змагались юні шахісти з Сум, Охтирки, Ромен, Лебедина, Ямполя та Липової Долини. Поборотись за Кубок голови Сумської обласної державної адміністрації «Інтелектуальна Сумщина» приїхав 91спортсмен.
Честь Охтирського району захищала команда Шахового клубу «Стратег» Чернеччинської територіальної громади у складі 12 чол. Усі члени команди були відзначені дипломами, а срібний призер змагань Аліса Міхєєва — грамотою та медаллю. Переможці змагань отримали Кубки. Від Червоного Хреста дорослим шаховим активістам вручили тематичні блокноти з мінної небезпеки.
Під час турніру з учасниками та батьками гравців активно спілкувався голова ОВА Володимир Артюх. Охтирчани порушили питання щодо необхідності відновлення шахового спорту на Сумщині й запропонували зробити Охтирку центром для зустрічей шахістів Полтавщини, Харківщини та Сумщини, а також навели приклади, коли діти попри відсутність інвентаря продовжують грати в шахи. А саме розповіли про всього єдиний комплект шахів у с. Ямне.
Як стало відомо, по завершенню змагань, за ініціативи обласної військової адміністрації в Міністерстві освіти і науки прийнято пропозиції щодо започаткування пілотного проєкту із впровадження в шкільну програму навчальних закладів Сумщини занять з шахів.
Під час змагань учасники та глядачі могли долучитися до благодійного збору коштів на потреби ЗСУ.
Активісти хочуть зібрати кошти на зарядну станцію військовим, що вартує 40 тис. грн. Вже зібрали 24.
ДОВІДКА: У 2022 році охтирчанку Алісу Міхєєву нагородила Перша леді України Олена Зеленська відзнакою молодіжної премії UNICEF YOUTH AWARDS у номінації «Створення можливостей розвитку дітей в умовах війни». Аліса займалась шахами з дітьми в укриттях і зараз продовжує вчити дітей грати в цю старовинну інтелектуальну гру.
Олексій ПАСЮГА
