Бойова нічия без забитих голів

В останній день вересня охтирський «Нафтовик» провів удома чергову гру в Аматорському чемпіонаті України з футболу. В рамках 7-го туру він приймав дебютанта чемпіонату команду «Агротех» з с. Тишківка Кіровоградської області, що вийшла на матч в статусі чемпіона своєї області, як, власне, й «Нафтовик». Гра видалась доволі напруженою попри нульову нічию, яку зафіксував арбітр. Проте, це той випадок, коли говорять – «бойова» нічия! Утім, усе по-порядку.
У початок матчу втрутилася повітряна тривога. Коли команди мали вийти на поле, вона уже тривала. Щойно було оголошено «відбій тривоги», судді та гравці з’явилися на полі з полотнищами Державного прапора України на плечах. Далі – традиційне рукостискання в центрі поля гравців обох команд та суддів, під час якого знову пролунав сигнал «повітряної тривоги».

Повторно на поле команди вийшли через 45 хвилин, а загалом – гра почалася із запізненням майже на півтори години. Після традиційної «хвилини мовчання» та свистка арбітра уперед пішли гості. Упродовж першої десятихвилинки гра проходила переважно на половині поля господарів, воротам яких агротехівці небезпечно загрожували принаймні двічі. Утім, «Нафтовик» поступово вирівняв гру та пішов уперед. Зокрема, на 13-й хвилині небезпечно пробивав головою по воротах суперника капітан охтирців Олександр Лапін після кутового у виконанні Олександра Васильченка.
Ще через 3 хвилини знову таки поряд зі стійкою воріт пробив Роман Якименко, а за 7 хвилин Олександр Васильченко намагався вразити ворота дальнім ударом. Гол назрівав, утім вже за хвилину гості провели швидку контратаку, що ледве не закінчилася взяттям воріт Олега Шварца: «випробування на міцність», на щастя, успішно пройшла одна зі стійок наших воріт.
Далі гра проходила з перемінним успіхом, інколи в доволі жорсткій боротьбі, хоча в окремих епізодах деякі гравці «Агротеху» намагалися привернути увагу арбітра під час падіння навіть без порушення правил доволі гучним криком. Так з другої спроби одному з агротехівців це вдалося: жовтку картку за доволі сумнівне порушення правил побачив перед собою Олександр Васильченко. А потім пішло-поїхало: до закінчення І тайму «гірчичники» отримали ще два гравці «Нафтовика». Одного разу, навіть, не витримали нерви у президента охтирської команди Олександра Сікуна, який вилаявся на адресу арбітра. Тож уже перед самою перервою жовту картку за порушення правил отримав один із гравців «Агротеху». А вже на 8-й хвилині другого тайму він побачив перед собою ще один «гірчичник» і відправився відпочивати на лаву запасних.
Повертаючись до першої половини гри, варто згадати про ще два особливо небезпечні моменти. Під час першого з них Олег Шварц у красивому стрибку витягнув м’яч, що летів у кут наших воріт, в іншому втратив шанс відкрити рахунок Олександр Лапін, в якого «шкіряна куля» зрізалася з ноги, коли він знаходився напроти воріт суперника. І знову після «стандарту» (цього разу- штрафного удару) у виконанні Олександра Васильченка.


Більшу частину другої половини гри, яку гості провели у меншості, ініціативою володів «Нафтовик». Зокрема, кілька разів втратив нагоду відзначитися Олександр Васильченко, двічі Іван Мряченко (одного разу він навіть примудрився пробити по воротах суперника стоячи до них спиною), відкрити рахунок могли також Олександр Лапін, Максим Мигаль та Сергій Кісіль. Утім, варто віддати належне й гостям, які інколи небезпечно контратакували та загрожували воротам господарів. Отож моментів для взяття воріт в обох команд було більш, ніж достатньо, проте жодного разу м’яч так і не перетнув їх лінію. Загалом, ближчими до перемоги були господарі поля, проте цього разу не судилося.
Однак, попри два втрачені очки, положення «Нафтовика» у турнірній таблиці змін не зазнало: він, як і раніше другий, маючи в активі 12 очок після шести проведених матчів. Більше того, після 7-го туру наша команда дещо наблизилася до лідера – одеського «Титану», який несподівано втратив свої перші очки в чемпіонаті, поступившись у Миргороді «Олімпії» із с. Савинці з рахунком 0:2. У «Титана» залишилось 15 очок, а ось «Олімпія», набравши 12 очок, «стрибнула» з шостої на третю сходинку турнірної таблиці. Четверте-п’яте місця посідають «Агротех» та іванківський «Штурм», в яких по 8 очок, шосте – київський «Атлет», який зіграв унічию в гостях із «Авангардом» з Лозової (у нього 7 очок), сьоме – «Зірка» (Кропивницький), яка у Кривому Розі перемогла в місцевий «Пенуел» з рахунком 2:0 (6 очок)), восьме – Авангард» – 5 очок, останнім йде «Пенуел» – 3 очки.
«Нафтовик» провів гру в такому складі: Шварц, Шаповаленко, Сосєдко Покосенко (Хомич, 74), Лапін, Кісіль (Грабець, 90+1), Мряченко, Грек (Васильєв, 78), Мигаль, Васильченко (Плечій, 45+3), Якименко (Бабинін, 89).
Наступну гру «Нафтовик» проведе цими вихідними у Києві проти «Атлета».
Борис ЧИКАЛО

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *