Міській раді в Охтирці бути!

Мова, як ви зрозуміли, шановні читачі, звичайно ж, про будівлю міської ради, що була вщент зруйнована у ніч з 7 на 8 березня 2022 року внаслідок потужного рашистського авіабомбардування. З того часу яких тільки розмов не точилося навколо неї: від негайно розібрати завали, щоб і сліду від неї не залишилося — таке лунало від затятих опонентів міського голови де тільки можна і де не можна, — бо ж “ворог усе читає і слухає, а ще — має власні очі і вуха у кожній громаді”, до — залишити поки що як є до закінчення війни і не витрачати чималі кошти на демонтаж.
Варто пригадати, що ще у минулому році до «нуля» було демонтовано 126-річну будівлю залізничного вокзалу в Охтирці, зруйновану того ж таки 8 березня. Коли автор цих рядків не так давно показав це місце журналістам з різних куточків України, які приїхали до Охтирки в рамках прес-туру, вони здивувалися, адже наразі нічого не нагадує, що узагалі там коли-небудь був залізничний вокзал.


І ось 3 жовтня, коли Охтирку з робочим візитом відвідав голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх, з його вуст стало відомо, що будівлю міської ради планується відбудувати: «Побував у міській адміністрації. Подивився, в яких умовах працює адміністрація міста, переконався, що вони досить складні. З державного бюджету виділяються кошти, щоб зробити проектно-кошторисну документацію (ПКД). Впевнений, що після відпрацювання цих необхідних заходів ми будемо на наступний рік планувати і відновлення цієї важливої для громади будівлі… Це сприятиме більш оперативній роботі для забезпечення потреб громадян…».
Отож 12 жовтня міський голова Павло Кузьменко зібрав депутатів на позачергову сесію, щоб розглянути усього одне невідкладне питання: внесення змін до бюджету міста з метою виділення коштів у сумі 1 млн 190,01 тис грн на виготовлення ПКД на «Нове будівництво адміністративної будівлі з інтегрованим центром надання адміністративних послуг за адресою: вул. Незалежності, 11» в порядку співфінансування. Це мінімальна сума (23,8%), що має бути надана з міського бюджету, і яка є обов’язковою умовою надання державою зазначених коштів.
Ось як прокоментував це Павло Кузьменко: «Із Фонду відновлення (Агентство відновлення та розвитку інфраструктури України Б.Ч.), яким керує Мустафа Найєм, з тисяч об’єктів відбудови в Україні вибрали 200 об’єктів, що слід першочергово відбудувати. Це буде наступного року, чи після закінчення війни. Але спочатку треба щоб у нас була ПКД… Це конкретна сума, яку вирахувала держава, більше можна менше — ні… Під час засідання Верховної Ради учора йшлося про те, що такі міста як Попасна, Волноваха та деякі інші, що стерті з лиця землі, узагалі не будуть відбудовуватися…».
Звертаючись до противників виділення коштів, Павло Кузьменко зауважив: «Якщо хтось знайде друзів, знайомих спонсорів, які зроблять ПКД безкоштовно, 5 млн грн повернеться до державного бюджету, а майже 1,2 млн грн — до міського. Тобто сума 6,2 млн грн буде виставлена на тендер, а якою вона виявиться у підсумку, поки що невідомо.
Також очільник міста повідомив, що крім будівлі комплексу міської ради буде проектуватися бомбосховище, що вміщатиме усіх працівників міської ради і ЦНАПу, та прилегла територія. Щодо часу, його хоча й обмаль, але він ще є: 30 днів — на виготовлення ПКД, 10 днів — на державну експертизу, до 20 днів — на підготовку технічного завдання і оголошення тендеру. Тому, за його словами, й було зібрано сесію, що проводилась у форматі відео-конференції, відразу після того, як надійшли кошти у сумі 5 млн грн.
Залишається додати, що рішення підтримали 20 з 23 присутніх на сесії депутатів, та міський голова (2 депутати не голосували, 1 утримався, усього ж депутатський корпус налічує 33 депутати).
Борис ЧИКАЛО

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *