Релокована газета “Ворскла” про ВПО і для ВПО: Прикордонна лікарня продовжує надавати медичні послуги евакуйованим землякам!

Як розповів «Ворсклі» директор медзакладу Сергій Драгун, терапевтичне відділення КНП «Великописарівська лікарня» майже не зазнало пошкоджень, тому медичну допомогу готові надавати й там. Наразі населення обслуговують 29 медпрацівників. За так званий евакуаційний період з 12 березня до них звернулося 17 місцевих мешканців. Люди скаржаться на нервові розлади та тиск. Ці захворювання спричинені війною та викликані життям у постійному стресі. Бували й випадки побутових травм. Наприклад, один чоловік порізався, наводячи лад у своєму господарстві після ворожих авіаційних атак.


Нам стало відомо, що Сергій Миколайович брав безпосередню участь у евакуації населення. А саме – супроводжував колону автобусів автівкою. Разом з директором рейси здійснювала і старша медична сестра Любов Чуприна.


— Поки водій лікарні взяв відпустку і займався евакуацією власної родити та влаштуванням її на новому місці, тому я тимчасово виконував водійські функції, — каже Сергій Драгун. — А вже з 20 березня до евакуації підключилися волонтери та благодійники, тож потреба в моїй допомозі відпала. А незабаром до роботи повернувся і наш штатний водій.


Отже, життя в Великописарівську громаду повертається, і це чудово! Як квітка проростає крізь асфальт, так і наші українці пробиваються, долаючи всі складнощі воєнного часу. Потихеньку люди приїздять додому – до рідної землі, яка вже чекає на турботливі руки: пора садити городи!
— А ви сійте квіти, — йдеться в відомій пісні. От вони й сіють. І викладають фотографії перших весняних квіточок на свої сторінки в ФБ! Квіти рясніють, трава зеленіє, сади біліють та рожевіють: життя триває навіть під обстрілами! Все буде добре!


А щоб не поповнювати статистику Великописарівської лікарні нервовими розладами, напувайте себе енергією землі та напувайте себе естетичною насолодою від роботи з живими рослинами! Ще на початку війни мер Охтирки Павло Кузьменко, лікар за фахом, давав таку пораду: засівайте кожен шматочок землі квітами і тримайте свою нервову систему в порядку!
Оксана Ковальова

Підготовано у рамках проєкту “Релокована газета “Ворскла” про ВПО і для ВПО” реалізується за підтримки Освітнього Дому прав людини — Чернігів, Human Rights House Foundation та проєкту ESU.Проект ESU / Програма «Стійкість» реалізується Фондом домів прав людини у консорціумі громадських організацій на чолі з ERIM International, у партнерстві з Фонд Східна Європа, Human Rights House Tbilisi, Беларускі дом правоў чалавека імя Барыса Звозскава та Black Sea Trust for Regional Cooperation за фінансової підтримки European Union in Ukraine.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *