росіяни здійснили замах на культурну спадщину Великописарівщини

Вибухом ворожої міни було пошкоджено картинну галерею Заслуженого художника України Миколи Нечвоглода.

Уродженець Великої Писарівки Микола Нечвоглод більшу частину свого життя жив і творив у Києві, але ніколи не забував рідний серцю куточок Батьківщини — Велику Писарівку.

Микола Миколайович часто бував на батьківщині, особливо в останні роки свого життя. Він зустрічався з друзями юності, яких залишалося все менше, був радий бувати в художній студії Будинку дитячої та юнацької творчості, давав уроки майстерності юним колегам, як він їх називав.

Микола Незвоглод зробив дорогоцінний подарунок землякам у плані матеріальному, але головне – культурному: передав нам декілька десятків своїх полотен, з яких була створена картинна галерея.

Нашого земляка не стало у вересні 2020 року. Як він і заповідав, поховали його на цвинтарі Великої писарівки, а його рідні, згідно заповіту, передали в галерею ще немало картин пензля художника.

Керівництво селищної ради планувало розширення галереї, але завадила війна.

І от, 26 травня ворог мало не знищив наше надбання, художній музей, розташований у Будинку дитячої та юнацької творчості. Саме біля нього вибухнула ворожа міна. Осколками було знищено УСІ металопластикові вікна в приміщенні картинної галереї. Посікло жалюзі та стіни. На диво, жодна картина Миколи Миколайовича не постраждала. Видно береже Бог чи провидіння все, що пов’язано з нашими талановитими земляками. Варто пригадати випадок кількарічної давнини, коли буревієм у свері кобзаря Єгора Мовчана було повалено чимало дерев. Проте жодна гілка не впала на пам’ятник кобзареві.

Цією ж міною було пошкоджено художню майстерню БДЮТ, актову залу, дах приміщення. Наробило чимало іншої шкоди.

До речі, Будинок дитячої та юнацької творчості не вперше страждає від вибухів. Після минулорічних березневих прильотів працівники БДЮТу вже вставляли шибки самотужки, а от тепер знову такі пошкодження!

Керівник Будинку дитячої та юнацької творчості Світлана Курило дякує усім, хто прийшов ліквідовувати наслідки ворожого обстрілу. Окрема подяка працівникам комунальної установи “Благоустрій” Великописарівської селищної ради. У стислі строки вони підручними засобами закрили, забили, позатуляли вікна. Тепер приміщенню не страшні дощі.

Ну а керівництву селищної ради знову доводиться відшукувати кошти на ремонт школи та Будинку дитячої та юнацької творчості.

Можливо, хоч тепер у нашу прикордонну громаду спрямують додаткові кошти. Може навіть дах у приміщенні БДЮТ відремонтують. Схоже, що з приходом на посаду голови Сумської ОВА Володимира Артюха ситуація у плані покращання фінансування Великописарівської громади може змінитися на краще. Подивимося — побачимо!

Слава нашим героїчним землякам!

Слава ЗСУ!

Слава Україні

Олексій ПАСЮГА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *