Вірю у наш колектив

«Люблю працювати в колективі, де мене розуміють»: директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Великописарівської селищної ради (ЦПМСД) Євген Мовчан розповів про перші кроки та здобутки на новій посаді.
Напередодні Дня медика журналістка «Ворскла» поспілкувалася з Євгеном Петровичем та розпитала в нього про його нову роботу.
Прийняв господарство
6 червня Євген Петрович приступив до виконання своїх обов’язків. У його підпорядкуванні опинилися чотири сільські амбулаторії Великописарівської громади (безпосередньо Великописарівська, Ямненська, Пожнянська та Добрянська), а також фельдшерсько-акушерські пункти (ФАП) та фельдшерські пункти (ФП) в Тарасівці, Спірному, Розсошах, Дмитрівці, Стрілецькій Пушкарці, Їздецькому, Широкому Березі та Вільному.
У якому стані новий очільник прийняв ввірене йому майно? Зі слів співрозмовника, приміщення тривалий час не ремонтувалися. Найкраща ситуація – в селі Вільному. Там ФАП має належний вигляд завдяки ПП «Вільне», яким керує Валентин Скоромний. Решта закладів потребують уваги. Негайно потрібно покращити санітарні умови, відремонтувати дахи, встановити санвузли, замінити вікна та двері.

Перспективи
Чи реально все це зробити в нинішній воєнний час? Так, але до кожного закладу необхідно підійти об’єктивно та індивідуально. Справа в тому, що чотири населених пункти з вищеназваних, розташовані в так званій 5- кілометровій зоні від кордону з росією, і туди немає доступу. Але там працюють медики. Працівники медзакладів проживають у місці їх розташування і входять до штатного розкладу. Тому наміру про закриття медичних установ немає.
Але найголовніша причина того, що ні про яке закриття не має бути й мови, це те, що там живуть люди і ми не можемо залишити їх без медичної допомоги!, — наголосив Євген Мовчан.
Найважче

На запитання авторки статті, що з поставлених завдань дається найважче, співрозмовник відповів: «Мені важко не буває!». Мовляв, його енергія та позитив, а також бажання допомогти людям і добре ставлення до них, віра в ЗСУ та Перемогу дають настрій на роботу!
Перед тим, як подавати свою кандидатуру на конкурс на заміщення вакантної посади, я твердо для себе вирішив, що можу бути корисним саме на місці директора ЦПМСД!, — каже співрозмовник.
Плани
Медична установа під керівництвом Євгена Петровича не лише тримається на плаву, а й розвивається. Так, наприклад, він має намір створити денний стаціонар в селах, а також облаштувати робочі місця для лікарів-стоматологів і відкрити клінічну лабораторію.
Кадри вирішують все!
Найболючіше для всіх питання — кадрове. Воєнне сьогодення змушує людей усіма силами триматися за роботу. Яку, на жаль, через війну можна втратити будь-коли. Тим більше на прикордонні, де ситуація нестабільна і населення стає все менше і менше. Це дуже впливає на стан медичної галузі.
Та у директора ЦПМСД — своя думка з даного приводу. Він ніяких кадрових перестановок не робив. І намагається не просто зберегти ввірений йому колектив, а й покращити перебування персоналу на роботі. На момент написання статті в штатному розкладі Центру числиться 60 осіб.
Кожна людина потребує уваги, — коментує Євген Мовчан. — Тому мій обов’язок — створити належні умови праці, щоб отримувати від підлеглих віддачу і більш ефективний результат.


Заробили – заплати!
Принципове питання для героя нашої публікації – своєчасна заробітна плата працівникам. Коли він приступив до виконання своїх обов’язків, то в центрі була заборгованість за два місяці: квітень і травень. А вже 14 червня, тобто за тиждень від моменту, коли установу очолив Євген Петрович, люди отримали гроші. З ними розрахувалися і за попередній період, і виплатили зарплатню згідно графіку.
Ми плідно попрацювали над цією проблемою з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) і швидко її вирішили, — каже співрозмовник, наголошуючи на тому, що питання закрите раз і назавжди. У ввіреній йому медичній установі колектив буде своєчасно отримувати гроші за свою роботу. Це дуже важливо і принципово! І він як керівник робитиме все задля того, аби фінансування заробітної плати відбувалося за чітким графіком без затримок.
Де брати кошти?
Звісно ж, для того щоб працівники заробляли на роботі, робота теж має заробляти. Саме з цією метою Євген Петрович з самого початку свого директорства виокремив для себе основний напрямок роботи — укладення декларацій на обслуговування сімейним лікарем. Всі громадяни мають укласти відповідну декларацію. Це — дохід ЦПМСД, без якого його повноцінне функціонування неможливе.
Коли я прийшов на посаду, то першою справою запропонував кожному лікарю надати відповідні пропозиції щодо покращення якості і доступності надання медичної допомоги населенню, — говорить герой статті. — Виявилося, основні побажання колег — це забезпечення медичним транспортом, канцтоварами, проведення ремонтних робіт у кабінетах. Саме над цими питаннями зараз активно працюємо щодня.
Діти
Серед пропозицій була і організація прийому дітей в селах громади. Зі слів очільника центру, це дуже важливо, тому без уваги дане побажання не залишиться.
Розуміння
Я задоволений, що мене оточують добрі та відповідальні люди, які попри те, що самі є професіоналами, потребують мого надійного плеча та прислуховуються до моєї думки!, — зазначає співрозмовник. — Люблю працювати в колективі, де мене розуміють!
Влада
Взаємодія важлива не лише з підлеглими, а й з керівництвом громади. В цьому сенсі у директора ЦПМСД теж все добре: процес налагоджений, питання вирішуються. Євген Петрович з гордістю розповідає про подарунок, який установа нещодавно отримала завдяки спільним зусиллям з керівництвом громади. До дня медика придбано 5 безнопил і 5 бензокіс — це якраз те, що потрібно! Саме про такий практичний презент, завдяки якому можна буде здійснюватися господарча діяльність, і мріяв очільник центру! Інструменти передані на села Великописарівської громади.
Благоустрій
Взагалі, герой статті не натішиться відношенням громадян до краю, в якому вони живуть і працюють.
Завдяки небайдужим людям у громаді проводяться роботи з благоустрою, — каже посадовець. – Хочу висловити подяку та повагу Миколі Бантову, Миколі Надточію, Олександру та Володимиру Гнілокозовим, Юрію Гладченку, Миколі Міронову, Сергію Макоєдову, Сергію Соболєву, Юрію Зінов’єву, Володимиру Пахолкову та всім працівникам нашої установи за відданість своїй улюбленій справі!
Зима
Попереду зима. Яка, скоріш за все, буде не менш важкою ніж торік. Згідно вислову про те, що готувати сани необхідно влітку, Євген Петрович вже спекотного липня працює над заготівлею дров на зимовий період. Питання забезпечення дровами та всім, без чого неможливо пережити холодні місяці, під його чітким контролем. А заодно й здійснюється наведення порядку на прилеглих до медичних установ та сіл територіях.


Мрія
Герой статті мріє про Перемогу у війні та повернення до мирного життя всіх наших захисників.
У нашої держави неодмінно буде щасливе майбутнє!, — впевнений Євген Мовчан. — Ми її відновимо та відбудуємо!
Евакуація
А поки що директор ЦПМСД робить усе можливе для збереження ввіренної йому установи та медицини в цілому. Найболючішому евакуаційному питанню, яке зараз не дає спати більшості мешканцям прикордоння, приділяється достатня увага і час. Але, як запевняє співрозмовник, пропозиція щодо виселення з 5- кілометрової зони не знайшла відгуку у його колективі. Медичні працівники відмовилися від евакуації, оскільки мають відповідальність перед тими громадянами, які залишаються жити на прикордонні. Медики, а це здебільшого жінки, продовжують виконувати свої обов’язки на території обслуговування та вірять у ЗСУ.
Медицині – бути!
— Постійно відчуваю підтримку з боку селищної ради, — підбиває підсумки нашої розмови Євген Петрович. — Впевнений, що голова Великописарівської громади Людмила Бірюкова, для якої медична галузь є пріоритетною, збереже всі медичні заклади, які функціонують на території!
Ми теж у це віримо. Адже з такими професіоналами як Людмила Олександрівна та Євген Петрович, які працюють у тісному злагодженому тандемі, медицині точно бути! Попри всі обставини воєнного часу!
Оксана Ковальова

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *