Міжнародний центр Української перемоги (International Centre for Ukrainian Victory) _ разом з Мережею захісту національних інтересів (АНСТ) ініціювали дипломатичний сніданок, щоб привернути увагу міжнародних партнерів до проблем та викликів громад, що стали ареною надзвичайно жорстоких військових дій з боку країни-агресора. Участь у заході також взяли керівники прифронтових громад, які щодня перебувають під ударами рф. Учасники заходу подякували країнам Євросоюзу, Сполученим Штатам Америки та Великобританії за постійну підтримку і продовжуєють наголошувати, що забезпечення системами ППО, далекобійною зброєю, авіацією та іншою необхідною підтримкою є дуже гострою потребою. Одним з головних співповідачів на дипломатичному сніданку стала голова Великописарівської громади Людмила Бірюкова, текст доповіді якої наводимо дослівно:
— У 2014 році у мою країну росія принесла війну — країна-терорист окупувала Крим, на території Луганської і Донецької областей вона зруйнувала інфраструктуру, поламала людські долі і посіяла смерть. Для українців це стало шоком, але чим далі у часі це затягувалося тим байдужішим ставало українське суспільство. Повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року стало розплатою за нашу байдужість. Великописарівська громада не стала виключенням. Того страшного ранку колони ворожої техніки пройшли нашими дорогами. З тих пір ми ні дня не знали спокою. Маючи майже 40 кілометрів спільного кордону з країною-терористом, ми потерпали від щоденних обстрілів. Ворог безжально нас нищить, демонструючи військову перевагу. З початку березня 2024 року наше життя росія перетворила на пекло. Не шкодуючи потужних бомб і ракет різного калібру, ворог зрівняв з землею чотири населених пункти нашої громади, приватне житло, об’єкти бізнесу і адміністративні приміщення або зруйновані або пошкоджені. Серед убитих є цивільні. Більшість жителів Великописарівської громади змушена була евакуюватися. Частина з них знайшла прихисток в більш безпечних областях України, частина — за кордоном. Ми вдячні кожному з вас, що прийняли наших земляків, але як би гарно нас не зустріли, більшість українців мріють повернутися додому. Та країна агресор зруйнувала наші будинки, забрала у наших діток можливість сісти за парти. І завдання держави , задача для кожного мера відбудувати свою громаду. І знову ж таки ми не зможемо це зробити без допомоги світу. Вже сьогодні ми потребуємо і шукаємо партнерів, які допоможуть виготовити план відбудови і розвитку Великописарівської громади . І допоможуть нам реалізувати його.Та спочатку увесь світ має зупинити росію. Сьогодні українці платять життям, стримуючи агресора на своїй землі. Але ми усвідомлюємо, що ворог технічно сильніший і тому з усіх майданчиків ми кричимо цивілізованому світу, що нам потрібні засоби протиповітряної і протиракетної оборони , нам потрібна високоточна зброя. Ми говоримо про введення нових і посилення введених економічних санкцій для країни-агресора, для перших осіб Росії і їх родичів, для країн-союзників. Ми хочемо, щоб світ усвідомив, що кожен метр української землі, який ми не втримали наближає війну до вашого дому.
Цей виступ усі присутні — колеги, міжнародні партнери пітримали й висловили солідарність з мужніми жителями прикордоння.
Олексій ПАСЮГА