Близько трьох з половиною сотень охтирчан, серед яких чимало медпрацівників та освітян, зібралися 23 грудня на флешмоб «Об’єднай громаду, об’єднай країну, зроби непереможною Україну!». Символічно, що акція на підтримку ЗСУ розпочалася на тому ж місці, що й майже 2 роки тому – на майданчику біля МЦКіД «Кнєжа», де 16 лютого 2022 року у День єднання було розгорнуто 100-метрове полотнище національного стягу та піднято Державний Прапор України. Цього разу учасники акції, тримаючи в руках величезні полотнища національного стягу, пройшли двома колонами до Успенської площі, де відбулося їхнє об’єднання.
Тут, неподалік від місця, де укотре зібралися з плакатами учасники всеукраїнської акції «Гроші на ЗСУ», міський голова Павло Кузьменко коротко звернувся до присутніх:
Передаємо цей флешмоб Гадячу, Києву, Харкову, іншим містам. Пропоную раз на місяць збиратися і показувати свою згуртованість. Пропоную активістам приєднуватися до нас і об’єднуватись заради Перемоги. Об’єднай громаду, об’єднай країну, зроби непереможною Україну! Звернувся до учасників флешмобу й волонтер із Гадяча сусідньої Полтавської області Олександр Зозуля, який разом зі своєю командою привіз до Охтирки прапор, що символізує єднання міст України у війні проти спільного ворога:
Цей прапор був у багатьох містах України, у багатьох «гарячих точках». Його підписують не тільки воїни, а й жителі звільнених міст. Ви першими поставили на ньому підписи. Ми вже у вас неодноразово були. І мені приємно, що ми першими отримали від вас естафету. Моє завдання – об’їхати з друзями усі міста, що написані на прапорі. Дай Бог, щоб інші назви не з’являлися. І поставити підписи, й підписи Залужним і Президентом України, і розгорнути його в день Перемоги у Москві на Червоній площі. І хай вони знають, що Україна є, що Україна – буде! Метою флешмобу, який започаткувало місто-герой Охтирка, був також збір коштів на підтримку сил оборони України. Тож зібрані під час його проведення 68 тисяч 77 гривень, відразу передали на потреби Охтирської тероборони. Варто додати, що цього року з бюджету Охтирської міської територіальної громади на допомогу Збройним силам України були направлені кошти у сумі 28,5 млн грн, ще 10 млн грн було виділено на придбання військових облігацій, крім того, військовим формуванням передано 10 одиниць техніки. Утім, ще більше коштів направлено з міського бюджету на відновлення міста. На жаль, допомагати ЗСУ з міського бюджету у 2024 році Охтирська міська громада, як і більшість інших громад в Україні, не зможе. Як відомо, з жовтня 2023 року ПДФО на грошове забезпечення військовослужбовцям йде до державного бюджету, а не до місцевих, як було раніше. Тож податкові надходження до бюджету міста в наступному році суттєво скоротяться (як мінімум на 115 млн грн, що були отримані у 2023 році). Більш того, не передбачені в міському бюджеті кошти й на капітальні видатки.