Тра-та-та-таааааа (даю покроковий рецепт)!
Минула доба, дістав із холодильника банку і –страва готова! Вийшло чудово – справжня смакота і неперевершена малосольна насолода (вибачайте за каламбур)! )))
Малосольна смакота: РЕЦЕПТ ![]()
На 3-літрову банку потрібно десь 2,2-2,4 кг огірків (я зазвичай беру дрібнішого розміру – корнішончики).
Огірки помити, обрізати по краях, залити холодною водою в таз або відро і дати постояти пару годин, щоб вони набралися вологи і очистилися від нітратів. Потім я воду зливаю та заливаю ще раз години на півтори-дві, але повторювати не обов’язково.
Далі у 3-літрову банку вниз покласти листок хрону, суцвіття або гілочки укропу, гілочку з вишні (щоб огірочки по готовності хрумтіли), порізати пару зубчиків часнику. Покласти огірки до половини банки і перекласти гілками кропу, половиною листка хрону та порізаним зубчиком часнику. Докласти щільно банку огірками до верху, поверх – ще зубчик часнику. І я зверху завжди «під зав’язку» укропом закладаю – його ніколи багато не буває у цьому процесі.
Також за бажанням до банки можна вниз покласти кілька листків смородини для аромату, але це – на любителя, бо смак відрізнятиметься і буде специфічним (особисто мені не дуже подобається). Якщо немає листя хрону, то можна і звичайний корінь покласти, але без перебору.
Насипати три столові ложки солі (без гірки), залити банку до країв холодною водою, закрити капроновою кришкою, добряче збовтати і залишити при кімнатній температурі на 8-12 годин. Але за цей час банку треба періодично кілька разів перевертати, щоб розсіл рівномірно розподілявся і виходили дрібні бульбашки, що утворюються у процесі засолки. При цьому розсіл може трішки проливатися через кришку, тож я після такого збовтування знімаю кришку і до верху доливаю воду.
Потім банку на півдоби поставити у холодильник.
Можна спробувати огірки й окропом залити, а не холодною водою. Смак теж трохи відрізнятиметься по готовності. Тож можна для проби зробити по літрі і так, і так, щоб знати, як вам більше смакує та як на перспективу робити. Солі при цьому – 1 ст. ложка на літрову банку. Банку з окропом теж закрити капроновою кришкою, так само збовтувати періодично і потім теж відправити в холодильник.
Загалом за добу (а то й менше) малосольна смакота готова! Банку по тому тримати весь час у холодильнику. Огірочки навіть тиждень чи більше залишаються блискучими і яскраво зеленими (а не бурими і тьмяними як у декого), виходять хрумкими, у прозорому розсолі та надзвичайно смачними! Хто в мене пригощався – той добре це знає і пам’ятає й по сьогодні! ![]()
Ласуйте і ви на здоров’я!
Якщо зробите саме так, то чекаю на відгуки – чи не розчарував вас мій рецепт…
Віталій Кохан