icon clock21.04.2026
icon eye306
Новини

Захворюваність в Охтирському районі — менше ГРВІ, більше госпіталізацій та укусів

У Охтирському районі за тиждень з 13 по 19 квітня 2026 року зафіксовано зниження захворюваності на ГРВІ, але зросла кількість госпіталізацій і випадків серед дітей. Такі дані епідемічного моніторингу оприлюднив районний підрозділ ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ».

Скільки хворіли на ГРВІ в Охтирському районі

За тиждень зареєстровано 342 випадки ГРВІ та 2 випадки COVID-19. Водночас за 16-й тиждень (10–17 квітня) захворіли 344 особи — це на 9 менше, ніж тижнем раніше (353).

Інтенсивний показник становить 287,7 на 100 тисяч населення проти 295,2. Рівень захворюваності знизився на 2,6%.

Випадків грипу не зафіксовано (було 2), COVID-19 — без змін (2 випадки).

Діти хворіють більше

Серед дітей у Охтирському районі захворюваність зросла:

  • 188 дітей проти 180
  • частка — 54,7% (було 51,0%)

Серед школярів:

  • 103 випадки проти 93
  • зростання в 1,1 раза
  • 29,9% від усіх хворих (було 26,3%)
  • 54,8% серед дітей (було 51,7%)

Госпіталізації та інші хвороби

За тиждень госпіталізовано 11 пацієнтів (було 7). Летальних випадків немає.

Окрім ГРВІ, у Охтирському районі зафіксовано:

  • 3 — гострі кишкові інфекції
  • 1 — ротавірус
  • 1 — сальмонельоз
  • 1 — скарлатина
  • 2 — вітряна віспа
  • 1 — аскаридоз
  • 1 — дерматофітія
  • 2 — гепатит С
  • 3 — педикульоз
  • 2 — туберкульоз

Укуси тварин і кліщів

За тиждень — 12 звернень:

  • 6 — укуси тварин
  • 6 — укуси кліщів

Радіаційний фон

Станом на 20 квітня рівень радіації в Охтирському районі становить 0,12 мкЗв/год і відповідає нормі для Сумської області.

Медики повідомляють, що епідемічна ситуація в Охтирському районі контрольована, по всіх випадках проведені необхідні протиепідемічні заходи.

Марія АЗІМОВА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *