Драматична розв’язка футбольного матчу за участю “Нафтовика”

Майже три тижні тому охтирський «Нафтовик», що є єдиним представником Сумщини в Аматорському чемпіонаті України з футболу, розпочав свій третій поспіль виступ у цих змаганнях. У рамках ІІ туру він удома зіграв унічию 0:0 зі срібним призером минулорічного чемпіонату — командою «Штурм» із селища Іванків, що на Київщині.
Варто зазначити, що на стадіон «Нафтовик» наші земляки повернулися після майже дворічної перерви: у І колі минулого сезону його осінні домашні матчі перенесенесли на весну 2023 року й були зіграні в Полтаві та Сумах. Цього ж сезону футбол нарешті прийшов в Охтирку, щоправда грає «Нафтовик» без глядачів, як власне, й інші футбольні команди в усіх лігах професійного футболу та в Аматорській лізі.
Що ж до підсумків минулого сезону, «Нафтовик» у групі 2 фінішував другим серед 8 команд, випередивши серед інших і «Штурм», а ось у чвертьфіналі чемпіонату за сумою двох матчів поступився стрийській «Скалі 1911».
А вже першої неділі вересня в рамках ІV туру на стадіоні «Нафтовик» нашим землякам протистояла непоступлива «Олімпія» з села Савинці Миргородського району Полтавської області. Вочевидь, це найнезручніший суперник в новітній історії нашої команди, матчі з якою завжди складаються доволі нелегко. Приміром, минулого сезону «Нафтовик» їй двічі поступився, хоча урешті опинився двома сходинками вище у турнірній таблиці. При цьому, «Олімпія» попри четверте місце в групі 2, залишила у чвертьфіналі «за бортом» переможця групи 1 «Колос» із Полонного та дісталася півфіналу чемпіонату, де поступилася «Штурму». Звісно, що наша команда прагнула реваншуватися за попередні невдачі в іграх з савинцями, і 3 вересня їй це вдалося.
Відкрили рахунок нафтовики уже на 5-й хвилині матчу після виконання штрафного, коли 26-річний вихованець ДЮСШ «Нафтовик» та екс-гравець першолігового «Нафтовика-Укрнафти» Олександр Васильченко відмінно пробив по воротах суперника не менш як з 25-метрової відстані. Воротар гостей вгадав кут воріт, проте врятувати свою команду від голу не зміг. До закінчення І тайму рахунок не змінився, при цьому незначною ініціативою володіли господарі. А ось другу половину гри активніше розпочала «Олімпія» і вже на його початку ледь не зрівняла рахунок: від голу господарів врятувала поперечина, в яку влучив м’яч після виконання савинцями штрафного удару. Й у подальшому «Олімпія» була дещо ближчою до того, щоб зрівняти рахунок, ніж «Нафтовик», щоб його подвоїти. Так і сталося.
На 87-й хвилині гри досвідчений вихованець київського «Арсеналу» Олавале Фабунмі, який уже сьомий сезон захищає кольори «Олімпії», замкнув передачу з лівого флангу та з кількох метрів відправив м’яча у ворота Олега Шварца дебютанта «Нафтовика», який минулого сезону захищав кольори «Олімпії»!
Господарі відразу ж кинулися вперед і отримали право на кутовий. Після його виконання першим біля м’яча опинився 31-річний Владислав Сосєдко, який головою відправив м’яча у ворота гостей. Трапилося це через хвилину після пропущеного голу.
Варто зазначити, що Владислав чи не найдосвідченіший у складі охтирців. Принаймні, цього сезону, коли колектив покинула низка досвідчених гравців, серед яких кращий бомбардир групи 2 минулорічного Аматорського чемпіонату України, вихованець футбольної академії донецького «Шахтаря» Вадим Шаврін. Владислав Сосєдко — вихованець ДЮСШ «Нафтовик» та екс-гравець «Нафтовика-Укрнафти», за його плечима виступи в Українській Прем’єр-лізі у складі «Кривбасу», також він донедавна був капітаном ФК «Тростянець», який у передвоєнному чемпіонаті грав у ІІ лізі.
Тепер вже прийшла черга відіграватися гостям, і вони отримали таку нагоду, коли суддя призначив штрафний майже з лінії карного майданчика. Утім, удар прийшовся дещо вище воріт.
Більша частина доданого суддею часу пройшла на половині «Нафтовика», проте рахунок за цей час не змінився.
Фінальний свисток зафіксував перемогу «Нафтовика» з рахунком 2:1. Це друга поспіль перемога наших земляків: у матчі ІІІ туру вони у Кривому Розі упевнено перемогли дебютанта чемпіонату — місцеву команду «Пенуел» з рахунком 4:0. Голами у тому матчі відзначились Олексій Покосенко (14 хв.), Сергій Бабинін (21 хв.), Артем Шаповаленко (45 хв.) та Олег Назаренко (90 + 2 хв.).
Тож після ІV туру в активі «Нафтовика» 7 очок і четверте місце в турнірній таблиці. Стільки ж очок, щоправда після 4-х проведених матчів, має «Агротех» з Тишківки Кіровоградської області, який цього туру завдав нищівної поразки криворізькому «Пенуелу» з рахунком 9:0. А лідирує з 9 очками одеський «Титан», який здобув третю перемогу поспіль: цього разу з рахунком 4:2 на «Зіркою» з Кропивницького, другим з 8 очками (після 4-х матчів) йде іванківський «Штурм», який цього туру у Києві переміг місцевий «Атлет» з рахунком 2:1. Позаду «Нафтовика» «Атлет» і «Авангард» з Лозової (в обох по 3 очки), без очок поки що «Олімпія» (після 1 матчу), «Зірка» та «Пенуел».
«Нафтовик» провів гру в такому складі: Шварц, Лапін, Васильченко, Кісіль, Якименко (Назаренко), Сосєдко, Мряченко (Грек), Покосенко, Шаповаленко, Бабинін, Мигаль.
Свою наступну гру в Аматорській лізі «Нафтовик» проведе цими вихідними в Лозовій, де зіграє з місцевим «Авангардом».


«Нафтовик» — чемпіон Сумщини з футболу!
Напередодні недільного поєдинку з «Олімпією» охтирський «Нафтовик» провів у гостях чергову сьому гру в рамках вищої ліги чемпіонату Сумщини з футболу. Його суперником був северинівський «Колос», що посідав останнню п’яту сходинку в турнірній таблиці.
Охтирці, які вийшли на поле в статусі лідера змагань, перемогли господарів з рахунком 2:1. Рахунок у матчі на 38-й хвилині відкрив досвідчений Олексій Покосенко, який свою футбольну кар’єру розпочинав у 2007 році в «Нафтовику-Укрнафті», що того далекого сезону виступив у вищій лізі українського футболу.
На 63-й хвилині «Колос» зусиллями Владислава Таранченка його зрівняв, утім переможну крапку у цьому поєдинку поставив Владислав Сосєдко, який за хвилину до закінчення матчу реалізував пенальті. Перемога дозволила «Нафтовику-Укрнафті» достроково вибороти друге поспіль звання чемпіона Сумської області з футболу, оскільки відрив від білопільського «Аграрника-Авангарда» сягнув чотирьох очок, зіграти ж залишилось командам по одній грі.
Має змогу «Нафтовик» вибороти й ще один титул. Чинний володар Кубку Сумщини й цього року вийшов до фіналу Кубку області, де зустрінеться з глухівським «Велетнем». Сталося це завдяки упевненій перемозі у півфінальному поєдинку над краснопільським «Явором» з рахунком 6:0. Голами у матчі, що відбувся 23 серпня, відзначилися Антон Шаповаленко, Олександр Лапін, Сергій Бабинін, Олександр Васильченко та Олександр Васильєв (двічі).
Борис ЧИКАЛО

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *